بیانیه مطبوعاتی شماره497 تاریخ22 دلو 1396

کشته  شدن16 تروریست در مناطق مختلف کشور

    کابل-افغانستان: طی 24 ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی وامنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجهآن16 تن از دهشت افگنان بشمول یک تن از قوماندانان محلی طالبان کشته ،  8تن زخمی  و 9 فرد مشکوک دستگیر گردیده اند.

درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در ولایات ننگرهار، پکتیکا ارزگان،  زابل، فراه ، فاریاب  تخار، نیمروز و هلمند راه اندازی گردیده که درنتیجه آن در  ولسوالی  های نادعلی، گرشک گرمسیرم و ناوه ولایت هلمند 6 تن دهشت افگن کشته ، 5 تن زخمی ، 2 عراده موتر سایکل،2 عراده موتر و مقدار سلاح و مهمات بدست آمده، 32 باب موضع دشمن تخریب و 16 حلقه ماین کشف و خنثی گردیده ، در ولسوالی درقد ولایت تخار  5 تن دهشت افگن  بشمول یک تن از قوماندانان محلی طالبان بنام میر ولی کشته، 3 تن بشمول قاری صفت و مولوی اکرام الدین زخمی، یک موضع دشمن تخریب و 3 حلقه ماین کشف و از بین برده شده است.

همچنان در این عملیات در ساحه شرق تپه شاه منصور شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان 4 تن دهشت افگن کشته، یک موضع و مقدار سلاح و مهمات دشمن از بین برده شده و  در ولسوالی بالابلکوک ولایت فراه یک تن دهشت فگن هلاک گردیده است.

 طی 24 ساعت گذشته 11عملیات تصفیوی پلان شده و 8عملیات خاص د ر9 ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوائی 67 پرواز هوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و 4 ضربه به لانه های دشمن وارد گردیده است .

  اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

###