بیانیه مطبوعاتی شماره496 تاریخ21 دلو 1396

کشته  شدن20 تروریست در مناطق مختلف کشور

    کابل-افغانستان: طی 24 ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی وامنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه آن20 تن از دهشت افگنان کشته ،   7تن زخمی  و 2 فرد مشکوک دستگیر گردیده اند.

درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در ولایات ننگرهار، لوگر، پکتیکا  خوست ، غزنی ، ارزگان،  زابل ، هرات ،  فراه ، فاریاب  تخار، نیمروز و هلمند راه اندازی گردیده که درنتیجه آن در  ولسوالی  های نادعلی و گرشک ولایت هلمند 11 تن دهشت افگن کشته ، 3 تن زخمی ، یک عراده موتر سایکل و مقدار سلاح و مهمات از بین برده شده ، در ولسوالی موسی خیل ولایت خوست 4 تن دهشت افگن کشته و 3 تن زخمی و در ولسوالی اندر ولایت غزنی 3 تن دهشت افگن کشته و یک تن دیگر زخمی گردیده اند  .

همچنان در این عملیات در ساحه کاریز شیخ های مرکز ولایت فراه 2 تن دهشت افگن کشته و در ولسوالی سیوری ولایت زابل 2 فرد مشکوک دستگیر و 3 عراده موتر سلیکل دشمن بدست آمده است  .

طی 24 ساعت گذشته 20عملیات تصفیوی پلان شده و 21عملیات خاص د ر12 ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوائی 27 پرواز هوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و 2 ضربه به لانه های دشمن وارد گردیده است .

  اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

###