بیانیه مطبوعاتی شماره 351 تاریخ 13 عقرب 1396

کشته شدن 74 تن تروریست در مناطق مختلف کشور

کابل-افغانستان: طی 24 ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی وامنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه 74 تن از دهشت  افگنان کشته  ،49 تن  زخمی  و 2 تن دیگر دستگیر گردیدند.

درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در ولایات کنر، غزنی، پکتیا، فراه  بلخ  ،جوزجان فاریاب، کندز،بغلان و هلمند راه اندازی گردیده در نتیجه آن در ولسوالی گیرو ولایت غزنی 29 تن تروریست طالب کشته ، 33 تن زخمی ، 2 تن دستگیر ، 3 عراده موتر ، 9 عراده موتر سایکل و مقدار سلاح و مهمات از بین برده شده ، در ولسوالی های پشت رود و خاک سفید ولایت فراه 24 تن دهشت افگن کشته ، 16 تن زخمی ، 4 عراده موتر و 6 عراده موتر سایکل دشمن از بین برده شده و در ولسوالی جاجی آریوب ولایت پکتیا 10 تن دهشت افگن کشته و یک عراده موتر دشمن از بین برده شده است .

همچنان در این عملیات در ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند 8 تن دهشت افگن کشته و در ولسوالی مروره ولایت کنر 3 تن تروریست پاکستانی کشته شده اند.

طی 24 ساعت گذشته 13عملیات تصفیوی پلان شده و 19 عملیات خاص در  9  ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوائی 91پرواز هوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و  9 ضربه به لانه های دشمن وارد گردیده است .

  اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

###