بیانیه مطبوعاتی شماره 282 تاریخ 22 سنبله 1396

کشته شدن 70 تن تروریست در مناطق مختلف کشور

کابل- افغانستان: طی 24 ساعت گذشته نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان و مال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه 70 تن از دهشت افگنان به شمول 7 تن از قوماندانان محلی دشمن و 3 تن دیگر زخمی گردیدند.

درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی و امنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی و هوایی در ولایات ننگرهار، نورستان، کاپیسا، پکتیا، غزنی، کندهار، زابل، ارزگان، بادغیس، بلخ، فاریاب و هلمند راه اندازی گردیده در نتیجه آن در ولسوالی برگمتال ولایت نورستان 53 تن دهشت افگن به شمول 7 تن از قوماندانان محلی هریک فضل الکریم، عبدالحکیم، حمیدالله ، مولوی طاهر، مولوی اسمعیل، قاری یوسف و حمزه کشته و 35 تن زخمی و 21 میل سلاح دشمن از بین برده شده، در ولسوالی میوند ولایت کندهار 5 تن دهشت افگن کشته ، 2 تن زخمی و 4 عراده موتر سایکل دشمن از بین برده شده و در ولسوالی ناوه ولایت هلمند 4 تن دهشت افگن کشته ، 2 تن زخمی و 2 عراده موتر دشمن از بین برده شده است.

همچنان در این عملیات در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار 3 تن داعشی کشته، در ولسوالی اندر ولایت غزنی 4 تن دهشت افگن کشته و 3 زخمی و در ولسوالی های میزان و شهر صفا ولایت زابل یک تن دهشت افگن کشته و 5 تن دیگر زخمی گردیده اند.

در طی 24 ساعت گذشته 14 عملیات تصفیوی پلان شده و 12 عملیات خاص در 12 ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوایی 103 پرواز هوایی به حمایت نیروهای اردوی ملی اجرا نموده و 21 ضربه به لانه های دشمن وارد گردیده است.

نیروهای اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر از بین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

###