بیانیه مطبوعاتی شماره 280 تاریخ 21سنبله 1396

کشته شدن 53تن تروریست در مناطق مختلف کشور

کابل-افغانستان: طی 24 ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی وامنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه 53 تن از دهشت  افگان به شمول یک تن از قوماندانان محلی طالبان و 3 تن از اعضای القاعده کشته و   17تن دیگر  زخمی گردیدند.

درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی درولایات ننگرهار، نورستان ،کاپیسا، پکتیا، غزنی، لوگر کندهار،زابل  ارزگان، هرات ،فراه ، بادغیس،  بلخ،  فاریاب و هلمند راه اندازی گردیده در نتیجه آن در ولسوالی ناوه  ولایت هلمند  19 تن دهشت افگن به شمول یک تبعه پاکستانی کشته  و یک موتر مملو از سلاح از بین برده شده  ، در ولسوالی برگمتال ولایت نورستان 11 تن دهشت افگن به شمول یک تن از قوماندانان محلی طالبان بنام قاری یوسف کشته و 9 تن زخمی ، در ولسوالی چوره ولایت ارزگان 7 تن دهشت افگن هلاک و در ولسوالی لعلپور ولایت ننگرهار 3 تن از اعضای شبکه القاعده کشته شده اند.

همچنان در این عملیات در ولسوالی برکی برک  ولایت لوگر 5 تن دهشت افگن کشته ، یک تن زخمی  و یک عراده موتر دشمن از بین برده شده ، در ولسوالی قره باغ ولایت غزنی 4 تن دهشت افگن هلاک و   5 تن زخمی و در میوند ولایت کندهار 4 تن دهشت افگن کشته ، 2 تن زخمی ،3 بیلر مواد ماین سازی و چندین موضع دشمن از بین برده شده است .

طی 24 ساعت گذشته 15عملیات تصفیوی پلان شده و 13عملیات خاص در14ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوائی 132پرواز هوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و 12 ضربه به لانه های دشمن وارد گردیده است .

 اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

 

###