بیانیه مطبوعاتی شماره 279 تاریخ 20سنبله 1396

کشته شدن 21تن تروریست در مناطق مختلف کشور

کابل-افغانستان: طی 24 ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی وامنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه 21تن از دهشت  افگان کشته و   18 تن دیگر  زخمی گردیدند.

درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی درولایات ننگرهار، نورستان ،کاپیسا، پکتیا، غزنی،کندهار،زابل  ارزگان، هرات ، بادغیس،  بلخ،  فاریاب ، کندز و هلمند راه اندازی گردیده در نتیجه آن در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه 5 تن دهشت افگن کشته  و 7 تن زخمی ، در ولسوالی های اندر و ده یک ولایت غزنی 6 تن تروریست طالب کشته ، 5 تن زخمی و یک عراده موتر دشمن از بین برده شده و  در ولسوالی برگمتال ولایت نورستان 3  تن دهشت افگن کشته و 2 تن زخمی گردیده اند .

همچنان در این عملیات در ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا 3 تن دهشت افگن کشته و یک تن از قوماندانان محلی طالبان بنام خان الله مشهور به بلال زخمی در ولسوالی آقتاش ولایت کندز 2 تن دهشت افگن هلاک،  3 تن زخمی، یک بلنداژ و ۲ موضع دشمن از بین برده شده  و در ساحه بشران مرکز ولایت هلمند 2 تن دهشت افگن کشته شده اند.

طی 24 ساعت گذشته 13عملیات تصفیوی پلان شده و 23عملیات خاص در12ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوائی 113پرواز هوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و 11 ضربه به لانه های دشمن وارد گردیده است .

 اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

 

###