بیانیه مطبوعاتی شماره 278 تاریخ 19سنبله 1396

کشته شدن 29تن تروریست طالب در مناطق مختلف کشور

کابل-افغانستان: طی 24 ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی وامنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه 29 تن از دهشت  افگان به شمول 3 تن از قوماندانان محلی طالبان  کشته و   15 تن دیگر  زخمی گردیدند.

درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی درولایات ننگرهار، کنر، نورستان ،کاپیسا، پکتیا، لوگر، ارزگان بادغیس،  بلخ،  فاریاب و هلمند راه اندازی گردیده در نتیجه آن در ولسوالی سرکانو و دره شلطن ولایت کنر 13 تن دهشت افگن به شمول 3 تن از قوماندانان محلی طالبان بنام های عبدالحکیم، حمیدالله و رحمان وزیر   کشته و 11 تن زخمی ، در ولسوالی برگمتال  ولایت نورستان  6 تن تروریست طالب کشته و مقدار سلاح و مهمات از بین برده شده و در ولسوالی خاص ارزگان  ولایت ارزگان 4 تن دهشت افگن کشته ، یک تن زخمی یک عراده موتر سایکل  دشمن از بین برده شده است .

 همچنان در این عملیات در ساحه اسپس مرکز ولایت لوگر 2 تن دهشت افگن کشته ، در ولسوالی یفتل ولایت بدخشان 2 تن دهشت افگن کشته و یک تن زخمی و در ولسوالی های واشیر و سنگین ولایت هلمند 2 تن دهشت افگن کشته و 3 تن دیگر زخمی گردیده اند.

طی 24 ساعت گذشته 13عملیات تصفیوی پلان شده و 17عملیات خاص در10ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوائی 94پرواز هوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و  17 ضربه به لانه های دشمن وارد گردیده است .

 اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

 

###