بیانیه مطبوعاتی شماره 463 تاریخ 26 حوت 1395

 

تورنجنرال دولت "وزیری" سخنگوی وزارت دفاع ملی  گفت:" کنفرانس دو روزه نیروهای دفاعی و امنیتی امروز به اشتراک مسوولین  ارشد نیروهای دفاعی و امنیتی و قوماندانان حمایت قاطع در قرارگاه وزارت دفاع ملی برگزار گردید".

کابل-افغانستان: - جلالتماب  داکتر عبدالله "عبدالله "رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی  کنفراس مشترک مسوولین ارشد نیروهای دفاعی و امنیتی و قوماندانی حمایت قاطع را که به مدت 2 یوم  به منظور هماهنگی بیشتر و تبادل نظر جهت اجرا ی عملیات سال 1396  در تالار وزارت دفاع ملی  دایر گردیده  افتتاح نمود .

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی طی سخنرانی خطاب به اشتراک کننده گان کنفرانس گفت:  هماهنگی نیرو های دفاعی و امنیتی کشور و حمایت مردم باعث آن گردید تا  نیروهای امنیتی افغان امسال پلان دشمنان مردم افغانستان را  که میخواستند چندین ولایت  و و لسوالی را در تصرف خود در آورند  ناکام ساختند.

رئیس اجرائیه کشور افزود:  رهبری حکومت وحدت ملی صف دوست و دشمن را مشخص کرده و از دشمن تعریف واضح دارد.  هر حمله، جنایت و تخریب‌کاری‌یی که در کشور صورت می‌گیرد، مسوولیت‌اش به‌دوش طالبان و حامیان‌ بیرونی آنها می‌باشد؛ چرا که طالبان برای سایر گروه‌های تروریستی در افغانستان فرصت ها را مساعد میسازند.

داکتر عبدالله "عبدالله" رییس اجراییه   افغانستان به مسوولان امنیتی وظیفه سپرد که در زمینۀ هماهنگی و سوق و اداره سالم تلاش بیشتر نموده و آن را در اولویت برنامه‌های‌شان قرار دهند و همچنان از تعهد و نقش حامیان بین‌المللی به ویژه حمایت قاطع در زمینۀ تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی کشور ابراز قدردانی کرده و آن را امیدوارکننده خواند.

درین کنفرانس  محترم  عبدالله "حبیبی" وزیر دفاع ملی ضمن تاکید به ارتقای مهارت های مسلکی نیروهای امنیتی به خصوص نیروهای اردوی ملی، پلان چهار ساله انکشافی اردوی ملی را مفصلا تشریح و توضیح نموده و  از تمام اشتراک کننده گان کنفرانس خواست تا دیدگاه‌ها، برنامه‌ها و تجربه‌های‌ خود را با یک دیگر شریک ساخته ، در رفع کاستی ها مشترکا کار نمایند.

بعداً محترم  داکتر تاج محمد "جاهد" وزیر امور داخله کشور  به هماهنگی میان نیروهای قوای مسلح افغانستان اشاره نموده ، از خود گذری و قربانی نیروهای دفاعی و امنیتی در راه دفاع از وطن به نیکوئی یاد کرد.

متعاقباً سترجنرال ارکان حرب قدم شاه شهیم لوی درستیز قوای مسلح  کشور دریافت راه حل مشکلات قطعات و جزوتام های نیروهای دفاعی و امنیتی را در این کنفرانس لازمی دانسته و دراین راستا تاکید نمود.

همچنان قوماندان عمومی نیروهای حمایت قاطع جنرال جان نکلسن ضمن پشتیبانی و حمایت از پلان پروسه انکشافی چهار ساله نیروهای دفاعی و امنیتی که بر مبنای آن قطعه خاص و قوای هوایی بیشتر تجهیز و تقویت میشوند به مشوره دهی به نیروهای دفاعی و امنیتی ضمنن ابراز آماده گی و همکاری خود را اعلام  داشت.